Adrenalínový šport pre malých i veľkých!

by spravca

Milujete dobrodružstvo? Neviete sa dočkať teplejších dní, ktoré naplno venujete vašim obľúbeným športovým aktivitám? Čo tak vziať celú rodinu a spraviť si nezabudnuteľný výlet, trebárs do Bratislavy? Práve tu môžete vyskúšať jeden z najobľúbenejších športov na divokej vode, ktorý vás proste dostane! Už tušíte, o čo asi pôjde?

 

Rafting – pre koho je určený?

Rafting v Čunove je perfektnou pohybovou aktivitou, vďaka ktorej spoznáte krásy divokej vody, okolitej prírody a zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo, na ktoré budete ešte dlho spomínať! Nebojte sa, nemusíte mať vodácky kurz či špeciálne znalosti z oblasti riadenia raftov. Stačí vám vedieť plávať a všetko ostatné vás naučia skúsení inštruktori, ktorí vám vysvetlia potrebnú inštruktáž. Pre koho je teda raftovanie určené? Pre kohokoľvek, kto vie plávať a má v sebe dávku adrenalínu!

O čom rafting vlastne je?

Rafting Čunovo umožňuje schádzanie rôznych úsekov rieky na nafukovacích člnoch. Prekonávajú sa vodné valce, rôzne výšky spevnených úsekov a môžete si užívať neopísateľné pocity, ktoré vám „preletia“ hlavou počas tejto divokej jazdy. Treba dodať, že tento šport je maximálne bezpečný, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá. Pokiaľ však budete dodržiavať presné inštrukcie od inštruktora, nemusíte sa obávať prevrátenia člnu či iných nepríjemností, ktoré môžu vzniknúť v prípade, že nebudete dávať pozor a odignorujete pravidlá, podľa ktorých by ste sa na vode mali správať.

Kde môžem vyskúšať tento adrenalínový šport?

Ak pochádzate z nášho hlavného mesta, resp. bývate v okolí, máme pre vás skvelú správu! Len 20 km od Bratislavy sa nachádza Čunovský vodopád, ktorý predstavuje ideálne miesto na nezabudnuteľné raftové dobrodružstvo. Ide v podstate o umelo vybudovaný kanál, ktorý patrí medzi najlepšie na svete a je určený aj pre úplných začiatočníkov. Hĺbka vody je 1500 mm, pričom dĺžka pravého kanála je 460 m a dĺžka ľavého kanála je 356 m. Treba dodať, že raftovať môžete v období od apríla do novembra, čo je už skutočne za pár dní!

Výborné účinky pre fyzické i psychické zdravie!

Vedeli ste, že raftovanie má výborné účinky pre náš organizmus? Ide o typ vodnej turistiky, pri ktorej na nás intenzívne pôsobí okolité prostredie – voda, slnečné žiarenie, klimatické zmeny a teda dochádza k rekreačnému efektu. Znamená to, že rafting v Čunove je nielen špecifickou pohybovou aktivitou, ale aj kultúrnou a poznávacou činnosťou, vďaka čomu zlepšujeme naše odborné a technické znalosti. Tak čo poviete, aj vy skúsite „plavbu na nafukovacích člnoch“, ktorá vás privedie na úplne iné myšlienky?

 

 

You may also like