Chesterfield sedačka, sofistikovaná a elegantná. Britská legenda žije a je čoraz žiadanejšia.

Chesterfield sedačka, sofistikovaná a elegantná. Britská legenda žije a je čoraz žiadanejšia.

by spravca

Vôňa čierneho čaju, majestátny luster visiaci z vysokého stropu a ošúchaný stolík, kde je rozložená dobre rozohraná partička šachu. Pripadá vám to ako scéna z filmu o Sherlockovi Holmesovi? Kožená sedačka, na ktorej celé dni vysedával tento známy detektív fajčiac pritom fajku bude pravdepodobne niesť prívlastok Chesterfield.

Táto britská legenda dnes zažíva renesanciu práve pre svoj nadčasový dizajn, ktorý pôsobí priam šľachticky. Sofistikovaná a elegantná vintage sedačka bola pomenovaná podľa svojho objednávateľa anglickým výrobcom nábytku Robertom Adamom okolo roku 1770.  Ak ste fanúšikom vecí, za ktorými sa skrývajú príbehy, tento originálny kúsok nábytku by vám vo vašej novodobej usadlosti nemal chýbať.

Sivá trojsedačka Chesterfield - Estilofina.sk

Sivá trojsedačka Chesterfield – Estilofina.sk

Pohodlná a originálna vintage sedačka

Či už ste pravý gentleman alebo šarmantná dáma, táto vintage sedačka vás dokáže očariť svojim pohodlím a luxusným vyhotovením. Dodnes sa v Anglicku vyrába ručne z konskej srsti a pravej kože. 

Rohová sedačka Chesterfield, ktorú má vo svojej ponuke Estilofina je jednoducho nekompromisným vyjadrením elegancie a sofistikovanosti. Napriek tomu, že je v súčasnosti vyrobená z moderného čalúnenia a pružín, ctí tradíciu, čo môžeme vidieť na jej najvýraznejšom poznávacom znaku. Tým je originálne kosoštvorcové prešívanie zdobené malými gombíkmi zapustenými do čalúnenia do hĺbky niekoľkých centimetrov.

Nápadité gombíky, do ktorých sa zamilujete na prvý pohľad sú zoradené tak, že vytvárajú typický prešívaný vzhľad. Ak ste vyznávači divokých farieb, aj v tomto prípade si zaručene prídete na svoje.

Okrem tradičných tmavých odtieňov nájdete na stránkach Estilofina Chesterfield sedačku aj v tých žiarivých. Nemusíte preto staviť len na britskú zdržanlivosť, ale môžete sa nechať unášať moderným svieži štýlom.

 

Sedačka Chesterfield dodá priestoru šmrnc

Chcete dodať vašej domácnosti, kancelárii či ateliéru osobitý šmrnc?  Či už preferujete noblesnú eleganciu alebo naopak moderný štýl, sedačka z dielne Chesterfield sa vám dokonalo prispôsobí.

Smaragdová trojsedačka Chesterfield

Smaragdová trojsedačka Chesterfield

Môžete ju kombinovať napríklad s tmavou vintage taburetkou Chesterfield a krémovými stenami a vytvoriť tak vintage priestor hodný anglickej aristokracie. V kombinácii s dizajnovým kreslom od tohto výrobcu a stenami zdobenými rôznymi fotografiami vytvoríte oveľa modernejší a trendovejší dojem.

V dejinách vzniklo mnoho technických a nadčasových vynálezov, ktoré používame dodnes. Môžeme to ale tvrdiť aj o kuse nábytku? V prípade Chesterfield sedačiek nepochybne. Vdýchnite vášmu životnému priestoru príbeh a kus histórie a zaobstarajte si vašu prvú vintage sedačku na stránkach Estilofina.

 

You may also like