PREČO ABSOLVOVAŤ DENTÁLNU HYGIENU?

by spravca

Návšteva zubnej ambulancie nepatrí u väčšiny z nás k obľúbeným činnostiam, práve naopak, mnohí ľudia sa jej obávajú a preto ju odkladajú na neurčito. Čím skôr však zistíte, aké sú jej výhody a prekonáte svoj strach voči nej, tým lepšie nielen pre vašu ústnu dutinu, ale aj pekný úsmev a celkové zdravie.

V čom spočíva dentálna hygiena

Dentálna hygiena je liečebno – preventívna časť práce zubného lekára alebo dentálnej hygieničky, prostredníctvom ktorej je postarané o vaše zuby a ďasná a zároveň sa predchádza vzniku zdravotných problémov, ku ktorým môže viesť práve nesprávna alebo nedostatočná starostlivosť o vašu ústnu dutinu. Podstatou tejto metódy je odstránenie zubného kameňa a povlaku spôsobeného v dôsledku stravovania, pitia kávy, užívania liekov či fajčenia. Popri tom sa dozviete ako si správne čistiť zuby, ako aj ktorá zubná kefka je pre vás najvhodnejšia a aké ďalšie dentálne pomôcky môžete používať.

Súčasťou dentálnej hygieny je taktiež bielenie zubov s pomocou systému ambulantného bielenia, ktoré je rýchlym riešením prinášajúcim bezprostredný výsledok v podobe žiarivo bielych zubov. Pri tejto technike sa používajú špeciálne bieliace gély, ktorých aktívnu formulu dá do pohybu zvýšená intenzita modrého svetla.

Pozitíva dentálnej hygieny

K prvoradým výhodám dentálnej hygieny patrí prevencia zápalu ďasien, ktorý často vedie k vypadávaniu zubov a následnej parodontitíde. V niektorých prípadoch dokonca môže príliš zlá situácia vo vašej ústnej dutine vyústiť aj do zdravotných ťažkostí, ako sú zápaly kĺbov, cukrovka, poruchy trávenia či mozgové príhody. Dentálna hygiena zároveň pomáha riešiť nepríjemný zápach z úst, ktorý vyvoláva práve zubný povlak.

Pokiaľ vás však už strata zubov zasiahla, nezúfajte. Aj pre vás je k dispozícii riešenie, ktoré ponúkajú zubné implantáty trvalo nahrádzajúce vypadnuté zuby. Pri ich použití sa už nemusíte obávať problémov s hryzením, žuvaním či výslovnosťou, čím zlepšíte nielen stav vašej ústnej dutiny, ale aj celkovú kvalitu vášho života.

 

You may also like