Aký alkohol vybrať na zimné večery

by spravca

Organizujete vianočný večierok či si chcete užiť príjemný večer v kruhu rodiny a známych a neviete aký alkohol by bol pre túto príležitosť najvhodnejší?
V nasledujúcom článku vám ponúkneme zoznam najvhodnejších liehovín na spríjemnenie dlhých, zimných večerov.

Rum, ktorý zahreje

Rum je súčasťou Vianoc a vianočných sviatkov už od nepamäti. Či už ako prísada do pečenia, ochutenie čajíku alebo na priamu konzumáciu, rumom nič nepokazíte. Na trhu nájdete široký sortiment liehových výrobkov. Odporúčame vyberať s rozumom a staviť na kvalitu. Jedným z najkvalitnejších rumov na trhu je rum Zacapa. Ron Zacapa Centenario 23 je vyrábaný z tých najstarostlivejšie vyberaných rumov, ktorých priemerný vek je 23 rokov.  Tieto rumy sú následne blendované po dobu minimálne jedného roka. Rum je tmavo-hnedej jantárovej farby a ich dubová aróma sa postará o jedinečný zážitok pre vaše chuťové poháriky. Podmanivá chuť muškátových orieškov, opekaných lieskových orechov a náznak karamelu prispievajú ku výraznej chuti. Mnohí odborníci považujú tento rum za najlepší na svete. Tento rum získal svoje miesto v historických knihách ako meradlo pre super prémiové rumy.
Z kategórie najkvalitnejších rumov na trhu je nevyhnutné spomenúť rumy z radu Diplomatico. Rum Diplomatico je majstrovsky namiešaná selekcia chutí. Najvyberanejšie rezervy venezuelských rumov, ktorých chuť ocenia aj skutočný znalci. Rum Diplomatico sa pýši jedinečným základom a výnimočným súladom, získaným remeselným destilačným procesom medu z cukrovej trstiny, v starobylých medených periodických destilačných prístrojoch. Na základe tohto procesu rum získava zrelý buket a lahodnú chuť.

Škótska whisky – vždy správna voľba

Whisky sa delí podľa zloženia, doby zrenia a podľa krajiny pôvodu. Mnohí odborníci veria, že práve škótska whisky je jednou z najkvalitnejších a najlahodnejších na trhu. Na výrobu sa používa jačmeň, ktorý sa suší nad rašelinou, vďaka čomu sa získava typická, dymová aróma.
Medzi hlavné regióny jej výroby patria Highlands, Lowlands, Campeltown a Islay.

Či už stavíte na exotickú chuť rumu alebo sa rozhodnete pre lahodnú škótsku whisky, obľúbenú aj pre svoju dymovú arómu, užívajte si čaro prichádzajúcich sviatkov a pite s rozumom ?

 

 

 

You may also like