Ako vybrať detskú postieľku?

by spravca

Každý rodič mi dá určite za pravdu, že už od narodenia dieťatka by sme mali brať ohľad na kvalitnú „výbavičku“, ktorá je najmä v útlom veku základom. Nielen, že dieťa musí spať na kvalitnom a pohodlnom matraci, ktorý je akousi opierkou celého tela, ale i samotná postieľka musí byť vyrobená z vysokokvalitného materiálu, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Myslite aj vy na bezpečnosť vašej ratolesti a nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, ktoré ocení nejeden rodič.

Detské izby sú v dnešnej dobe zariaďované s vysokým ohľadom na bezpečnosť, a teda bezpečnostné prvky, čomu sa nemôžeme čudovať. Ostré hrany, klzká podlaha či nebezpečné predmety sú len niektoré z rizík, ktoré by mal  každý zodpovedný rodič okamžite eliminovať. Poďme si však povedať, prečo je dôležité siahnuť po kvalitnej postieľke overenej značky.

Ktoré kritéria si mám všímať pri výbere detskej postieľky?

Vybrať detskú postieľku sa môže zdať pre mnohých rodičov ako hotová veda, no opak je pravdou. Pokiaľ sa budete riadiť nasledujúcimi pravidlami, vedzte, že výber postieľky zvládnete hravo aj vy! V prvom rade je dôležité, aby boli detské postieľky, resp. ich dno, zložené z mriežok či priečok, keďže len takto je zaručená dostatočná ventilácia. Praktická je postieľka s tyčkami, ktorá je dostatočne stabilná a bezpochyby i bezpečná, čiže na tento fakt sa zamerajte od prvej chvíle. Najkvalitnejší materiál je drevo, avšak kov je odolný voči korózií, čiže ani týmto výberom nič nepokazíte. Vhodné je, ak má postieľka k dispozícií kolieska, vďaka ktorým s ňou môžete ľubovoľne manipulovať, avšak musia byť zaistené brzdou! Rada na záver, detské postele nevyberajte podľa dizajnu, ale predovšetkým podľa ich spracovania a kvality. Samozrejme, že si môžete prečítať referencie od ostatných zákazníkov, ktoré dokážu pri nákupe zohrať dôležitú rolu, čiže konečné rozhodnutie je len a len na vás.

You may also like