Na terasu ako zadný vchod – balkónové dvere alebo patio dvere?

by spravca

Dvere, ktoré vedú na terasu alebo záhradu, by sme mali taktiež považovať za vchodové dvere. Z tohto dôvodu si pri ich výbere dávame skutočne záležať, keďže si treba uvedomiť, že i tento typ dverí musí byť maximálne bezpečný a odolný voči vonkajším vplyvom. Zadný vchod by mal okrem iného umožniť pohodlný prechod medzi interiérom a exteriérom, no tiež by mal vydržať bez akýchkoľvek zmien po mnoho rokov.

Ktoré dvere si vybrať?

Prvým typom sú balkónové dvere. Tie sa väčšinou volia pri novostavbách, ale v mnohých prípadoch je ich montáž možná aj pri rekonštrukciách. Údržba je jednoduchá a možnosť zasklenia je buď dvojsklo alebo trojsklo. Záleží to teda od toho, aký veľký tepelný komfort klient očakáva. To však už neriešia ani tak sklá, ako konštrukcia samotných dverí, ktoré sú v dnešnej dobe vyrobené tak, že sa hodia i do pasívnych domov. Ďalším typom sú patio dvere, čo je v podstate posuvný systém s výbornými tepelno-izolačnými i zvuko-izolačnými vlastnosťami. Údržba týchto dverí je veľmi jednoduchá, no montáž môže byť o niečo komplikovanejšia ako v predchádzajúcom prípade. Ak si však vyberiete spoľahlivú firmu s dlhoročnými skúsenosťami, ktorá sa okrem predaja zaoberá i samotnou montážou, máte vyhraté! Patio dvere sú maximálne bezpečné a poskytujú taktiež komfort pri ich otváraní alebo zatváraní. Ich nadčasový vzhľad vás môže presvedčiť, že práve tieto dvere sú pre vás ideálnou voľbou.

Existuje pochopiteľne viacero druhov dverí, ktoré rozlišujeme podľa spôsobu otvárania. Výklopné otočné, výklopné posuvné, posuvné bezbárierové dvere, zdvižno posuvné … Pri výbere sa nezabudnite informovať o kovaní, ktoré je mimoriadne dôležité z hľadiska bezpečnosti balkónových dverí. Je dôležité, aby malo viacero zatváracích bodov idúcich proti sebe.

Autorské právo: iriana88w / 123RF Reklamní fotografie

You may also like