V zdravom tele zdravý duch!

by spravca

Aj vy túžite po vyšportovanom, no predovšetkým zdravom tele? Výborne! Základom je samozrejme zdravá a vyvážená strava bohatá na vitamíny, bielkoviny, vlákninu a živiny, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie nášho organizmu. Ak do vášho „nového života“ zaradíte aj pohyb, ste na správnej ceste za svojim zdravším „ja“! Denne by sme mali stráviť aspoň hodinu na čerstvom vzduchu, pričom je len na vás, či si pôjdete zabehať do miestneho parku alebo nasadnete na bicykel a auto necháte zaparkované v garáži. Posilňovaním môžete spevniť svalstvo a vypracovať tak ruky, nohy i bruško. Počuli ste o veslovaní? V tom prípade si predstavme benefity, ktoré táto fyzická aktivita ponúka.

Prečo sa oplatí veslovať?

Nohy pri veslovaní produkujú asi dve tretiny energie, ktorú pri cvičení vynaložíme. Pri veslovaní pracujú predovšetkým svaly prednej strany stehna, priamy stehenný sval, sedacie svaly a zadná strana stehien. Výsledok? Vypracované nohy, zadok, boky, ba dokonca aj bruško, ktorému dáte prekvapivo zabrať tiež! Veslovací trenažér posilňuje stred tela, zlepšuje rovnováhu, vytrvalosť a pomáha rozvíjať fyzickú kondíciu. Je dokonca vhodný aj pre začiatočníkov, ale taktiež aj profesionálnych športovcov, ktorých cieľom je udržiavať sa vo forme a zároveň prekonávať svoje limity.

Paddleboardom k pevnému a vypracovanému telu

Ak je vašim snom pevné a vyrysované telo, paddleboard je presne to, čo hľadáte! Ide totiž o nafukovací plavák, ktorý sa vyznačuje stabilnou konštrukciou, vďaka čomu je možné za pomoci dlhého pádla rovnomerne zapojiť celé telo, zdokonaliť rovnováhu a zlepšiť kondíciu. Môžete na ňom stáť, ale aj sedieť a nechať sa unášať vlnami či prúdom vody. A to znie lákavo, však?

inSPORTline ako najväčší slovenský predajca a výrobca fitness ponúka široký sortiment veslovacích trenažérov, paddleboardov a ďalších športových pomôcok, vďaka ktorým bude vaša cesta za svojim zdravším „ja“ jednoduchšia, zábavnejšia a efektívnejšia.

 

You may also like