5 krásnych drevených architektonických prvkov

by spravca

Drevo je skutočne univerzálny a krásny materiál, s ktorým sa dajú vyčarovať naozajstné zázraky. Na Slovensku ide o veľmi obľúbený materiál, ktorý sa využíva v mnohých stavbách. Ktoré drevené produkty si Slováci kupujú alebo montujú najčastejšie a prečo?

Tatranský profil

Tatranský profil je jednoducho našim národným skvostom. V takmer každej Tatranskej chate alebo doma nájdete tatranský profil, či už v interiéri na stropoch a v rohoch miestností, alebo v exteriéri ako podbitie odkvapového systému či okenných parapiet.

Drevená podlaha

Pri drevenej podlahe máme úplne iný pocit, ako keď kráčame po lamináte alebo dlažbe. Takáto podlaha sa musí čas od času navoskovať a nemôžete ju umývať s kýblom plným vody. Je však príjemnejšia na dotyk, kumuluje teplo a aj v zime môžete po nej behať na boso.

Zrubový obklad

Nemôžete si dovoliť zrub? Doprajte si aspoň zrubový obklad. Exteriérový aj interiérový zrubový obklad dokáže aj z murovaného domu vytvoriť zrub. Navyše má zatepľujúce účinky, nakoľko drevo je jeden z najlepších izolačných materiálov vôbec.

Drevená chatka

Drevené chatky ešte len teraz zažívajú svoj najväčší rozmach. Ľudia si ich montujú na záhradkách, na pozemkoch, ale aj len tak pri rodinných domoch. Všetky možné typy od malých altánkov až po uzavreté chatky s rozlohou desiatok štvorcových metrov sú veľmi obľúbené.

Drevené okná

Po ošiale z plastových a hliníkových okien sa do kurzu opäť vracajú aj drevené. A čo viac, Ľudia svoje staré drevené okná nevymieňajú, ale renovujú. Pridajú jedno sklo, namoria drevo, zagitujú špáry a voilá. Nové okná sú na svete.

You may also like