Drevené okná, ktoré vnesú do Vášho bývania komfort

by spravca

Ako jeden z najstarších stavebných materiálov poskytuje práve drevo jedinečnú krásu a je obnoviteľným zdrojom. Šírka dostupných druhov dreva i povrchových úprav poskytuje neprekonateľnú eleganciu, teplo a priestor na prispôsobenie. Ponúka tiež prvotriednu izoláciu a úspory energie, čo oceníte pri ročnom zúčtovaní.

Krása a výhody drevených okien, ktoré si zamilujete

Napriek vzostupu moderných stavebných materiálov, ako sú laminát, vinil a hliník, drevo zostáva aj naďalej populárne, konkurencieschopné vo výkone a bezkonkurenčné vďaka svojim vlastnostiam. Navyše, je to obnoviteľný zdroj, ktorý je lepší pre životné prostredie a je plne recyklovateľný. Vedeli ste, že kedysi bolo drevo jadrom našich okien a dverí, a to  už od roku 1872?

Medzi ďalšie mnohé výhody dreva patrí:

  • Desiatky druhov, možné povrchové úpravy a možnosť výberu z rôznych farieb,
  • Skvelá zvuková a tepelná izolácia, čím disponujú nielen okná, ale aj vchodové dvere,
  • Odolnosť voči poveternostným vplyvom,
  • Trvanlivosť a bezpečnosť,
  • Ekologickosť.

Ekologické drevené okná sa oplatia!

Drevené okná i vchodové dvere vyrobené z dreva sú dokonca populárne v pamiatkovo chránených historických budovách, ako aj v štvrtiach so stavebnými predpismi, ktoré vyžadujú historický vzhľad. Drevo ako materiál ponúka flexibilitu, aby bolo možné odobrať širokú škálu farieb, škvŕn a povrchových úprav. Drevo si však vyžaduje vyššiu investíciu v porovnaní s inými materiálmi, čo je spôsobené dvoma hlavnými vecami. Po prvé, používajú sa iba vysoko kvalitné materiály, ako sú mahagón, dub či smrek. Po druhé, sú upravené rôznymi povrchovými úpravami, aby sa zlepšila ich odolnosť proti poveternostným vplyvom i schopnosť odpudzovať vodu. Drevené okná od eurookna-kunaj.sk vnesú do Vášho bývania komfort a sú to ekologická alternatíva v porovnaní s oknami z plastu. Tak čo poviete, aj vy si siahnete po tomto tradičnom materiáli, po ktorom dopyt neustála rastie?

 

You may also like