Môže jeden lenivý zamestnanec zničiť váš tím?

by spravca

Vedeli ste o tom, že vplyv kolegov, a teda vplyv jedného zamestnanca na druhého vo vysokej miere ovplyvňuje pracovný výkon ostatných? Ak dal totiž jeden zamestnanec do práce všetko svoje úsilie, ba dokonca spravil ešte niečo navyše, ostatní zamestnanci budú chcieť „priložiť“ ruku k dielu a nezaostávať za ostatnými. Naopak, ak je zamestnanec znudený, neustále sa na niečo sťažuje a nemá žiadnu motiváciu, produktivita na pracovisku bude slabá až nulová.

Motivácia od zamestnávateľa i atraktívne pracovné prostredie

Prenájom priestorov Bratislava nie je len obyčajný prenájom pracovných miest. Základom je, aby zamestnávateľ vytvoril na pracovisku atraktívne prostredie, ktoré bude priamo, ale aj nepriamo zamestnancov motivovať k dosiahnutiu stanovených cieľov. Na základe viacerých štúdií bolo dokázané, že ak jeden pracovník začne svoju zmenu efektívnejšie ako ten, ktorý bol na zmene pred ním, pracovníci nachádzajúci sa v jeho dostatočnej blízkosti budú motivovaní a tempo svojej práce zvýšia. Prenájom priestorov Košice, a teda pracovné prostredie výrazne ovplyvňuje individuálne úsilie každého zamestnanca. Ak zamestnávateľ dokáže povzbudiť, pozitívne naladiť členov tímu a patrične odmeniť usilovných zamestnancov, firma je na ceste k naplneniu vytýčených cieľov.

Investícia času a energie do práce

Základom je, aby mali zamestnanci chuť investovať svoj čas a energiu do práce. Ak uvidia, že ostatní kolegovia nemajú záujem pracovať a radšej surfujú po internete, sedia hodiny na káve či len tak bezvýznamne pozerajú do mobilu, môže ich to extrémne ubíjať a demotivovať. Kancelária Žilina nemusí byť len fádnym miestom, kde odrobíte osem hodín denne. Môže to byť vašim druhým domovom, kde sa každé ráno vrátite s úsmevom na tvári a odhodlaním spraviť vašu prácu najlepšie, ako len viete.

You may also like