Drevo – najčastejšie používaný materiál pri výrobe okien

by spravca

Drevo patrí medzi najčastejšie používané materiály pri výrobe okien, keďže poskytuje vysoký komfort a z hľadiska estetiky ponúka bezkonkurenčný vzhľad. Prírodný vzhľad dreva je atraktívnejší ako trebárs plast, no okrem toho môžeme považovať drevo za univerzálny materiál, ktorý sa hodí do starších, ale tiež moderných domácností. Tento materiál ponúka vysokú tepelnú pohodu, odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ale tiež vplyvom počasia.

Moderná výroba a využitie kvalitných tradičných materiálov

Ďalšou z predností je, že drevený rám funguje ako izolátor, ktorý udržuje teplo v interiéri, čo oceníte predovšetkým v blížiacom sa zimnom počasí. Výmena starých okien za drevené eurookná môže tiež výrazne znížiť účty za energie, a to dokonca až o niekoľko percent. Rokmi overená výroba drevených eurookien Kunaj je dôkazom prvotriednej tepelnej, ale aj zvukovej izolácie.

Vdýchnite do interiéru príjemnú atmosféru pomocou dreva

Ekologické drevené okná, ktoré nájdete výhodne na eurookna-kunaj.sk, vyžadujú však viac údržby ako klasický hliník či plast. Tento materiál, ktorý prechádza špecifickou, ale overenou výrobou, je totiž náchylnejší na hnilobu, zamorenie termitmi, ba dokonca pri nesprávnej starostlivosti aj praskanie a deformácie spôsobené vplyvom tepla a vlhkosti. Praskliny a medzery v dreve môžu spôsobiť nárast účtov za energiu, avšak netreba sa zľaknúť. Ak sa o svoje drevené okná budete starať pravidelne a dôkladne, pričom budete používať špeciálne prostriedky určené na ich údržbu, môžu vám vydržať pokojne aj desiatky rokov.

Ekologické a zároveň odolné interiérové dvere

Cena ekologických drevených okien, resp. eurookien môže byť o niečo vyššia ako cena okien vyrobených z plastu. Drevo totiž ponúka vysokú hodnotu a nádherný vzhľad, pokiaľ vám však bude záležať na úsilí, ktoré bude nutné vynaložiť na jeho údržbu. Ak aj vy túžite po ekologických drevených oknách či nadčasových interiérových dverách vyrobených z prírodného materiálu, neváhajte a kontaktujte predajcu, ktorý vám pomôže vybrať produkty s ohľadom na vaše požiadavky a predstavy. Ekologické interiérové dvere nájdete za skvelú cenu na eurookna-kunaj.sk.

 

You may also like