Čo si všímať pri výbere vchodových dverí?

by spravca

Výber vchodových dverí považuje asi väčšina z nás za pomerne jednoduchú záležitosť, ktorá závisí najmä od nášho individuálneho vkusu. Bohužiaľ, pravda je niekde úplne inde. Vchodové dvere by sa mali vyberať s ohľadom na bezpečnosť a kvalitu, v opačnom prípade sa zákazník nemôže čudovať, ak po roku či dvoch dvere prestanú plniť svoju základnú funkciu, akou je chrániť domov. Ak sa chcete podobným nepríjemnostiam vyhnúť aj vy, riaďte sa na základe niekoľkých užitočných pravidiel, vďaka ktorým môžete výber zvládnuť hravo a bez problémov.

Rozmery dverí sú alfou a omegou

Rovnako ako keď kupujete eurookná, tak i vchodové dvere musíte pred kúpou premerať. S rozmerom otvoru, kam potrebujete dvere nainštalovať, nie je v dnešnej dobe už takmer žiadny problém. Dokonca i väčšie nadštandardné rozmery sú bežnou súčasťou ponuky vchodových dverí.

Materiál musí vydržať!

Ak ste sa rozhodli pre vchodové dvere vyrobené z dreva, určite oceníte ich nádherný prirodzený vzhľad, výborné izolačné vlastnosti materiálu a bezpochyby i odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pamätajte však, že o drevo sa treba pravidelne a dôkladne starať! Plastové dvere sa môžu pochváliť nízkou cenou, ale tiež vysokou kvalitou. Avšak, dvere z plastu vyberajte výhradne od overeného a spoľahlivého predajcu, v opačnom prípade sa nečudujte, ak behom krátkej chvíle spozorujete výrazne opotrebenie. Ak ste zástancom najkvalitnejších produktov, za ktoré vám nerobí problém si priplatiť, hliníkové dvere sú voľbou číslo jeden z hľadiska životnosti, pevnosti, trvanlivosti a odolnosti voči škrabancom.

Bezpečnosť na nezaplatenie

Väčšina z nás uprednostňuje bezpečnostné alebo protipožiarne dvere, v prípade ktorých je nutné pozorne zvoliť i ďalšie komponenty akými sú pánty, kovanie, typ skla či bezpečnostná vložka. Ak si s výberom neviete dať predsa len rady, kontaktujte odborníka, ktorý vám s výberom vchodových dverí ochotne pomôže.

You may also like