Vzťah s mamou je dôležitý: Potvrdia to Ronaldo aj Neymar

by spravca

Staré príslovie hovorí, že za všetkým hľadaj ženu. Samozrejme, o tom, či to tak naozaj je, by sme mohli polemizovať prakticky hodiny a asi by sme aj tak nedospeli k nijakému relevantnému záveru. Minimálne jedna žena výrazne ovplyvní život každého muža. Aj keď to možno nebude partnerka (i keď vo veľa prípadoch to tak naozaj je, čo potvrdzujú aj štatistiky), tak prinajmenšom ich vie nasmerovať ich mama. A to je niečo, čo budeme rozoberať na nasledujúcich riadkoch. 

Niekto by si mohol myslieť, že keď sa v tom, čo robíte, dostanete na samotný vrchol, respektíve medzi najlepších na svete, môže sa stať, že zabudnete na to, odkiaľ ste prišli a kto vás na ceste k úspechu podporoval. Ono, občas sa to stane, ale keď sledujeme rôznych úspešných ľudí v rôznych odvetviach športu, kultúry, vedy či napríklad politiky, tak tí úplne špičkoví vedia, že si treba ceniť ľudí, ktorí ich v ich príbehu podporovali. A väčšinou to býva tak, že sú to mamy. By sa zameriame na dva prípady zo športového, konkrétne z futbalového sveta. Na Cristiana Ronalda a Neymara, obaja majú totiž vynikajúci vzťah so svojimi matkami, ktorý je, vzhľadom na to, akí sú známi, aj dosť medializovaný.

Existuje tvrdenie, že peniaze menia človeka, ale faktom je, že peniaze ukazujú jeho pravé vlastnosti, ktoré mohli byť dovtedy skryté. Napríklad, Cristiano Ronaldo na svoju mamu nedá dopustiť a neraz v rozhovoroch povedal, že aj keď on je hrdinom pre celú generáciu talentovaných futbalistov a päťkrát sa stal najlepším hráčom na svete, skutočnou hrdinkou jeho života je jeho mama. Nikdy o ňom nepochybovala, od začiatku kariéry ho podporovala a dávala mu všetko, čo by prvotriedny rodič dávať mal. Predovšetkým lásku a podporu, to sú neoceniteľné záležitosti.

A Ronaldo jej, keď sa stal úspešným, toto všetko začal vracať. Zaujímavosťou je, že keď chodil so svetoznámou modelkou Irinou Shayk a ona nemala s jeho mamou dobrý vzťah, rozhodol sa, že sa s ňou rozíde, pretože jeho mama preňho znamená naozaj veľmi veľa.

Teraz má Cristiano partnerku, ktorá s jeho mamou vychádza a je spokojný ako on, tak aj ženy v jeho živote. Inak na tom nie je ani Neymar, ktorý bol už v úvode svojej kariéry národnou hviezdou Brazílie. Aby sa z toho celého tlaku a popularity, ktorá okolo neho bola, nezbláznil, bolo potrebné, aby mal okolo seba správnych ľudí. A jedným z týchto ľudí bola jeho mama, ktorá ho vždy vedela vrátiť na správnu cestu.  Ktovie, či to má nejaký vplyv aj na výkony hráčov na ihrisku, ale pohoda v domácom prostredí a dobrý vzťah s blízkymi skutočne môže prispieť aj k dobrým výsledkom.

Nečudo, že keď sú ponuky pre futbal, Neymarovo PSG je favoritom či už v Ligue 1 alebo v Lige majstrov. Vo francúzskej lige je na Parížanov často vypísaný kurz na úrovni 1,3-1,5 pretože sú tak kvalitní, že konkurenti sú proti nim prevažne v pozícii outsiderov. V Lige majstrov sú taktiež medzi hlavnými favoritmi, v minulej sezóne dokráčali až do finále.

Chceli sme v tomto texte poukázať na to, že človek by nemal zabúdať na to, odkiaľ pochádza a nemal by takpovediac zanevrieť na svojich blízkych ľudí, pričom v tomto prípade nemyslíme len príbuzných, ale aj priateľov a rôznych spoľahlivých známych. Ono nie nadarmo sa hovorí, že cieľom by malo byť nielen byť úspešný, ale aj slušný.

 

You may also like