5 jednoduchých a rýchlych tipov pre bezprašnú kanceláriu

5 jednoduchých a rýchlych tipov pre bezprašnú kanceláriu

by spravca

Máte pocit, že v kancelárii je neustále množstvo prachu, aj napriek tomu, že upratovačka chodí každý týždeň? Hľadáte riešenie, ako situáciu zvrátiť ale možno vám uniká samotná príčina vzniku prachu. Horšie ako estetická stránka je ale zdravotné hľadisko. Drobný prach môže spôsobiť kolegom zdravotné problémy a astmatikom sťažené dýchanie. To so sebou prináša viac PN dní a zníženú pracovnú produktivitu.

Prezradíme vám niekoľko trikov, ako môžete prach eliminovať, alebo znížiť jeho produkciu.

  1. Handrička z mikrovlákna

Utierka z mikrovlákna má na svojom povrchu kladne a záporne nabité vlákna, takže pri utieraní priťahuje prach a nečistoty. Utierky z mikrovlákna tiež odstránia až 99% povrchových baktérií a sú bezpečné aj na opakované použitie, pretože na čistenie potrebujete iba vodu. Prachovky nie sú v tomto smere dobrým riešením, pretože sa ľahšie uvoľňujú drobné prachové častice.

Starostlivosť o handričku z mikrovlákna nie je žiadna raketová veda. Po každom použití handričku umyte teplou vodou a perte raz týždenne v práčke, aby bola tkanina v optimálnom stave.

  1. Čistička vzduchu

Čističky vzduchu fungujú tak, že čistia vzduch okolo seba. Mnoho populárnych čističiek vzduchu to robí filtráciou vzduchu a zachytávaním častíc, ako je prach, peľ a toxíny. Aj keď mnoho čističiek vzduchu má ventilátor, ktorý cirkuluje vzduch, nedokážu odstrániť prach, ktorý je na kancelárskom nábytku, či kobercoch. Preto stále potrebujete vysávať a utierať prach a čističku vzduchu používať ako doplnok k svojej celkovej stratégii čistenia.

  1. Správne vysávanie

Bez ohľadu na to, aký silný máte vysávač alebo tepovač,  nedokážete účinne odstrániť prach, ak nevysávate správnou technikou. Vysávať odporúčame najmenej raz týždenne a zvážte vysávanie oblastí s vysokým pohybom kolegov. Nezabudnite tiež povysávať všetok nábytok, závesy a rolety, aby ste odstránili čo najviac prachu.

  1. Hĺbkové tepovanie

Ak máte v kanceláriách pohovky, namáhané koberce alebo rôzny čalúnený nábytok, tak bežné vysávania sa časom môže stať neúčinným. Rovnako ako pri vysávaní, aj pri tepovaní je dôležitá technika upratovanie a sila stroja. Pokiaľ si netrúfate na hĺbkové tepovanie, ktoré vytiahne takmer všetku špinu, nechajte to na profesionálnu tepovaciu firmu, ktorá disponujú vybavením, technikou a najmä každodennými skúsenosťami.

  1. Odstráňte neporiadok

Jednou z najlepších rád, ako sa naučiť čistiť prach, je znížiť počet povrchov, na ktorých sa môže prach usadiť. Množstvo kníh, šanónov, diplomov zo školení a podobného kancelárskeho vybavenia priťahuje prach, ktorý sa z týchto miest odstraňuje skutočne náročne. Ak je to len trochu možné, šanóny vložte do skríň alebo skladu, knihy zamknite do šuplíka a spravte opatrenia, ktoré zamedzia usadzovaniu prachu na veľmi štruktúrovaných materiáloch.

Ak by ste napriek týmto radám neznížili množstvo prachu v kancelárii, nezúfajte. Profesionálnej upratovacej firme to bude trvať podstatne kratšie, výsledky budú uspokojivejšie a vy sa môžete plne sústrediť na svoj biznis.

You may also like