Potrebujete nové vchodové dvere?

by spravca

Nič nezmení vzhľad vášho domova tak dramaticky ako to dokážu vstupné dvere. Ak by ste radi vylepšili celkový dojem z vašej nehnuteľnosti, nové vchodové dvere sú skvelým priestorom, kde začať. Tento článok vám pomôže lepšie pochopiť čo si pri výbere nových dverí všímať a aké materiály sú dnes v tomto odvetví najobľúbenejšie.

SPRÁVNE DVERE PRE VÁŠ DOMOV

Dvere vyrobené z dreveného masívu sú už niekoľko storočí ako aj dnes skvelou voľbou, najmä ak uprednostňujete jedinečnosť a originalitu. V posledných rokoch spôsobilo zavedenie pokročilejších materiálov a výrobných postupov to, že najpoužívanejšími materiálmi v našich končinách sú hliník, oceľ a plast, ktoré sú odolné proti poveternostným vplyvom. Väčšina vstupných dverí má sendvičovú konštrukciu, ktorá pozostáva z rámu s kovovou výstužou, tepelnej izolácie a vonkajšieho plášťa z dreva, plastu, hliníka alebo ocele. A ak aj pre vaše vchodové dvere cena rozhoduje, mali by ste vedieť o najpoužívanejších materiáloch viac detailov. Poďme na to:

DREVO

Niet pochýb o tom, že prirodzenú krásu drevených dverí nič neprekoná, ale si za ňu aj priplatíte. Dvere z masívu sú zvyčajne výrazne drahšie ako napríklad plastové vchodové dvere. Keďže drevo je prírodným materiálom, je potrebné sa oň pravidelne starať, aby sa s pribúdajúcim vekom zabránilo olupovaniu, vysúšaniu a blednutiu, drevené dvere sú tiež náchylnejšie k deformáciám, krúteniu a praskaniu. Sú citlivé aj na vplyvy vonkajšieho prostredia, plesne a roztoče. Väčšina drevených dverí sa vyrába za pomoci moderných výrobných technológií, vďaka ktorým sú oveľa odolnejšie proti vlhkosti a zmenám teploty prostredia. Cena drevených dverí závisí na použitom dreve, z exotických a tvrdých drevín sú najdrahšie.

PLAST A OCEĽ

Ľudia budú vždy hľadať spôsoby ako ušetriť a práve pre nich sú riešením plastové dvere. Väčšina z nás pozná iba biele, ale vchodové dvere plastové sa vyrábajú v najrôznejších štýloch a farbách, sú pevné, bezpečné, energeticky efektívne a majú dlhú životnosť. Okrem občasného pretretia mokrou utierkou si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu, takže ušetríte čas aj peniaze za každoročné natieranie a ošetrovanie.

HLINÍK

Hliníkové dvere sú veľmi obľúbeným typom dverí, pretože vynikajú vysokou pevnosťou, odolnosťou a životnosťou. Nekrútia sa ani nedeformujú a nové techniky spracovania ponúkajú širokú škálu dizajnov a dekórov, dokonca aj imitácií rôznych druhov dreva. Napriek tomu, že sú veľmi pevné a odolné, sú náchylnejšie ku vzniku škrabancov a preliačin.

 

 

You may also like