Tieto interiérové farby vládli v roku 2019

by spravca

Farebné trendy sa netýkajú len módy a oblečenia, ale aj interiérového dizajnu. Každý jeden rok je výnimočný a typický inými farbami a inak tomu nebolo ani v roku 2019. Toto boli najobľúbenejšie farebné trendy.

Farba lieskových orechov, ale aj holubov

Predchádzajúci rok sa niesol v znamení príjemných nerušivých farieb odrážajúcich prírodu. Odtiene lieskových orechov sa využívajú na miestach, ktoré treba zútulniť a rozjasniť pomocou prírodného svetla. Práve táto farba dokáže veľmi dobre odrážať slnečné lúče a priestor sa vďaka tomu stane priestrannejším, ako je v skutočnosti. Ak máte v byte alebo doma menšie izby, táto farba je pre ne ako stvorená.

Kráľovnou roku 2019 sa stala aj sivá farba známa ako holubová. Pomocou nej dokážeme vytvoriť neutrálne prostredie, ktoré sa dá dotvoriť a zvýrazniť rôznymi doplnkami, textilom alebo obrazmi. Ide o elegantný odtieň pôsobiaci veselo a uvoľnene. Vhodná je pre tých, ktorí domov prídu s cieľom relaxácie a oddychu. V prípade, že ju nechcete použiť samotnú, zjemniť ju dokážete kúskom fialovej, čo bude zaujímavá alternatíva na vytvorenie príjemnej atmosféry.

Interiérové farby v tomto roku ovládla aj tmavozelená, ktorú ľudia neobchádzali. Najobľúbenejším odtieňom sa stala poľovnícka zelená, ktorá do interiéru vnesie prírodu a zmenu atmosféry. To, či si vyberiete jemnejší alebo sýtejší odtieň je na vás a na tom, čo sa vám páči. Táto farba je obľúbená nielen v obývacích izbách, ale aj v jedálňach a kuchyniach. Ak ju skombinujete s bielym nábytkom alebo svetlým drevom, vytvoríte umelecké dielo, ktoré vám bude každý závidieť.

Spomenúť treba aj horčicovú, ktorá je žltou farbou prezlečenou v rôznych odtieňoch. Veľmi časti ju ľudia používajú na zvýraznenie nejakého kusu nábytku alebo určitej časti priestoru. výborným riešením v nudnom alebo fádnom interiéri je horčicové kreslo, ktoré dokáže vytvoriť zaujímavú atmosféru. Výborným doplnkom sú aj textílie alebo doplnky v tejto farbe, ktoré vás domov spríjemnia.

Zaobstarajte si nákup farieb pohodlne z domova

Je množstvo obchodov, kde si môžete zakúpiť interiérové farby a pomôcky na maľovanie. Jedným z nich je aj internetový predajca bugy.sk, kde nájdete všetko potrebné k rekonštrukcii bývania a to od rebríkov až po farby na betón. Súčasťou ponuky je aj umývateľná farba, ktorá je čoraz viac obľúbenejšia. Nájdete tu však aj kozmetiku, online drogériu a množstvo vecí, ktoré človek potrebuje.

You may also like