Chudnutie rýchlo a bez trápenia? Dá sa to!

by spravca

Konečne máme vytúžené ročné obdobie, na ktoré snáď čakal každý z nás. Horúce letné dni, nádherné počasie a slniečko sú dôvody, prečo siahnuť po obľúbených letných šatách a užívať si každý slnečný deň. Čo však spraviť, ak ste nestihli zhodiť nejaké to kilo? Myslíte si, že už je neskoro? Nie, neskoro nie je nikdy! Správne je začať, poriadne sa motivovať, obuť si tenisky a hurá do toho!

Niet nad zdravé jedlo

V prvom rade si treba uvedomiť, že pozitívny prístup ovplyvňuje váš konečný výsledok. Pokiaľ si však budete hovoriť, že to nezvládnete a fungovať to nebude, týmto chovaním ďaleko nezájdete. Môže sa zdať, že nie je ideálne začať so zmenou životosprávy v období stresovej záťaže. Pokiaľ však zmeníte vaše stravovacie návyky, budete sa cítiť nielen fyzicky, ale aj psychicky omnoho lepšie! Práve zdravá strava je prvým zásadným krokom k vytúženej postave. Je leto, ktoré nám ponúka množstvo čerstvej zeleniny a ovocia, tak prečo to nevyužiť? Letné šaláty, kuracie mäso, výborné ovocné šťavy či ľahké polievky sú jednoznačne jedlá, ktoré by ste mali zaradiť do vášho jedálničku. Na raňajky vyskúšajte vajíčka, na obed kuracinku alebo ryby a na večeru len niečo ľahké ako je šalát či hŕstka orechov. Jesť by sa však malo 5 krát za deň, tak si nezabudnite so sebou do práce pribaliť jablko alebo domáci koláčik bez múky.

Na záver treba dodať, že je dôležité jesť pravidelne, cvičiť pravidelne a samozrejme piť dostatok čistej vody! Vedeli ste, že cez leto by sme mali vypiť až 5 litrov vody? Robte všetko pre to, aby ste dosiahli váš cieľ, dodržiavali pravidlá a nezabudnite si tiež plánovať aktivity do diáru. Skúste spraviť všetko pre to, aby sa zdravý životný štýl stal vašou súčasťou a nie len akousi povinnosťou, ktorá by vás skôr či neskôr omrzela.

Autorské právo: puhhha / 123RF Reklamní fotografie

You may also like

Leave a Comment