Zdravé vlasy aj počas leta

by spravca

Aj vy máte pocit, že cez leto sú vaše vlasy omnoho suchšie a bez života? Nie je to len pocit, ale skutočná realita. Naše vlasy sú kvôli slnku mimoriadne zaťažené, a preto je dôležité sa o ne správne starať a zbytočne ich nezaťažovať. Niektoré vlasy sú husté, hebké a vitálne, iné zase o niečo menej. Každé vlasy si však zaslúžia poriadnu starostlivosť, ktorá im pochopiteľne len a len prospeje.

Farbenie

Kvalitná farba na vlasy, ktorú zoženiete predovšetkým v kaderníctvach alebo na internete, vlasom neuškodí a často im dodá objem a poriadny lesk. Problém však často predstavuje domáce farbenie vlasov, resp. ak siahnete po „lacnej“ farbe, ktorú zoženiete v akejkoľvek drogérií. Často sa totiž stáva, že žena nedodrží behom farbenia správny technologický postup a v dôsledku nesprávneho zafarbenia dochádza k výraznému poškodeniu až spáleniu vlasov! Okrem toho je vlasová pokožka dehydratovaná a celé to vyzerá veľmi zle. Počas leta je vhodné siahnuť skutočne po kvalitnej farbe a ideálne je, keď vám vlasy zafarbí profesionál.

Vlasy v cope

Je jasné, že počas horúcich dní chceme mať pokoj od spotenej pokožky na krku, čo spôsobujú práve husté a dlhé vlasy. Z tohto dôvodu ich nosíme zviazané gumičkou v cope, čo istým spôsobom vlasy tiež zaťažuje. Môže dochádzať k neprirodzenému ťahu, ktorý nielen škodí korienkom, ale vlasy poriadne oslabuje! Majiteľky dlhých vlasov majú tendenciu sťahovať si mokré vlasy do drdolov, čo spôsobuje ich lámanie. Ak si teda ani vy neviete predstaviť nosiť denno-denne rozpustené vlasy, zvoľte hrubšiu a mäkkú gumičku na vlasy a hlavne ich príliš nesťahujte! Nechajte vlasy voľne v cope a uvidíte, že aj to vašim vlasom prospeje.

Vysušovanie

Pri vysušovaní vlasov fénom, kulmovaní či žehlení, sú vlasy vystavené vysokej teplote. Z vlasov sa odparuje ich prirodzená vlhkosť, čo spôsobuje presušovanie a lámanie. Nezabudnite teda používať špeciálne spreje, ktoré chránia vlasy nielen pre ich tepelnou úpravou, no v mnohých prípadoch aj pred slnečným žiarením.

Autorské právo: johanjk / 123RF Reklamní fotografie

You may also like

Leave a Comment