Drevená posteľ

Drevená posteľ je hitom u detí aj rodičov

by spravca

Drevo je materiálom, ktorý je už mnoho rokov medzi nami. Keď si naši starí rodičia stavali a zariaďovali chalúpku, ktorá bola z dreva, možno ani netušili že nábytok u masívu bude hodnotní aj o 3 generácie neskôr. Ten nestráca popularitu v detských izbách ani spálni.

Drevo patrí od svojich čias k najvyhľadávanejšiemu materiálu na výrobu nábytku a postelí. Drevené postele z masívu sú perfektným doplnkom nie len z hľadiska estetického, ale aj praktického. Ak zariaďujete napríklad detskú izbu, masívna posteľ vôbec nemusí patriť medzi zlý nápad. Keďže je bukové, borovicové aj dubové drevo odolné voči poškodeniu, je veľkou výhodou že ho môžete zapracovať aj do detskej izby.

Dôvod, pre ktorý sa nemusíte báť použiť masívnu posteľ v detskej izbe jej zdravotná nezávažnosť. Masívne drevo má totižto antialergické a antistatické vlastnosti, preto je vhodné najmä pre alergikov a astmatikov. Pokiaľ ste si pri predstave, ako vyzerá drevená posteľ predstavili staromódny dizajn, ste na omyle. Výrobcovia a dizajnéri sa veľmi poctivo snažia vkladať do každej postele kus originality a v prípade detskej izby rozprávkové prvky.

Ak si zariaďujete spálňu, je veľkou pravdepodobnosťou, že skončíte pri manželskej masívnej posteli. Veľmi rýchlo vás presvedčí atraktívny vzhľad, trvácnosť, pevnosť a inakosť ktorou sa drevo pýši. Má totižto nezameniteľnú kresbu  a vôňu, ktorá v každej spálni vytvorí prírodný pocit a pokojnú atmosféru. Masívna posteľ je veľmi prispôsobivá a vy ju tak môžete vložiť do klasických, moderných, rustikálnych či škandinávskych štýlov. Je veľmi obľúbená aj z hľadiska ľahkého prispôsobenia sa interiéru aj nábytku, ktorý doma už máte.

No a posledným atribútom je jej trvácnosť a odolnosť voči poškodeniu. Pokiaľ chcete ušetriť na manželskej posteli, lacné materiály nie sú výhrou. Ich prvotná cena možno láka, no po pár rokoch používania sa moc nemusí vyplatiť. Za drevo si pri kúpe postele priplatíte a to sa vám po rokoch používania poďakuje svojou nezničiteľnosťou.

Nekončí to len pri kúpe postele, dôležitým doplnkom je aj kvalitný matracsprávny rošt do postele. Na drevko.sk nájdete penové matrace, pružinové či taštičkové matrace, sendvičové matrace a ďalšie.

You may also like