Zbavte sa bolesti hlavy rýchlo a efektívne!

by spravca

Dôvodov, prečo vás dnes bolí hlava, môže byť mnoho. Stres, nedostatok tekutín, únava, začínajúca chrípka … Predtým ako si vezmete tabletku proti bolesti, skúste tento problém vyriešiť iným spôsobom. Pýtate sa ako?

Vetrajte!

Možno ste tomu nikdy neprikláňali príliš veľkú váhu, no čerstvý vzduch skutočne prospieva pri bolestiach hlavy. Ak pracujete v kancelárií, kde nikdy nie je dostatok vzduchu, skúste si pootvárať všetky okná i dvere a aspoň na 5 minút sa nadýchať čerstvého vzduchu. Dajte však pozor, aby ste neprechladli, no v týchto horúcich letných dňoch je to skôr menej pravdepodobné. Tiež sa vyhnite prievanu, čo by vám mohlo uškodiť na zuby alebo uši.

Ponaťahujte sa

Poriadne sa ponaťahujte! Sadnite si rovno, chyťte sa stoličky zospodu a stlačte ramená smerom dole. Potom skúšajte pomalé úklony hlavy na jednu a následne na druhú stranu, ale aj dopredu a dozadu. Robte to samozrejme pomaly, no dôkladne.

Pite

Bolesť hlavy je tiež varovaním, že málo pijete. Dajte si pohár čistej vody s citrónom a behom chvíle uvidíte ten rozdiel. Vhodné je však piť počas celého dňa, a to 2 až 3 litre tekutín. Väčšia časť by sa mala vypiť doobeda a menšia poobede. Pitím samozrejme nemyslíme kávu, džúsy, sladené nápoje či alkohol. Najideálnejšia je čistá voda, resp. čistá voda s citrónom, ktorá má perfektné účinky pre naše telo.

Dýchajte

Pokiaľ máte okolo seba čerstvý a kvalitný vzduch, zhlboka sa nadýchnite. Skúste aj dychové cvičenie – posaďte sa a desaťkrát sa zhlboka nadýchnite aj vydýchnite. Vždy sa nadýchnite nosom a vydychujte ústami. Na nič iné nemyslite a vašu pozornosť venujte len a len správnemu dýchaniu. Na záver treba dodať, že na bolesť hlavy funguje aj poriadny spánok – pravidelne by ste mali spať aspoň 7 hodín, počas ktorých si váš organizmus dokonale odpočinie.

 

Autorské právo: ariwasabi / 123RF Reklamní fotografie

You may also like

Leave a Comment