Vyskúšajte kovanie s ochranou pred mikróbmi

by spravca

Počuli ste už o tom, že existujú špecifické druhy bezpečnostných kovaní s povrchovou úpravou chrániacou pred pôsobením mikróbov? Predstavíme vám ich v nasledujúcom článku spolu s dôrazom na spôsob ich fungovania a možnosti využitia v praxi.

Účinná prevencia proti mikróbom

Stabilitu a odolnosť vstupných dverí pred násilným vniknutím z exteriéru zabezpečuje nielen materiál samotných dverí, ale aj kvalitné bezpečnostné kovanie, ktoré je takmer nemožné vyvŕtať prípadne vytrhnúť. Jeho základom je masívny štít, ktorého hrúbka môže dosahovať až 15 mm a v niektorým prípadoch disponuje tiež oceľovou výstužou. Štandardne sa vyrába z odolného legovaného hliníka, spoľahnúť sa však môžete aj na nerez. Funkciou navyše je u konkrétnych bezpečnostných kovaní povrchová antimikrobiálna ochrana Antigerm, čo určite oceníte nielen v čase rýchlo sa šíriacich vírusov a baktérií. Úprava so samočistiacimi účinkami zabraňuje rozmnožovaniu mikróbov na danom povrchu, ničí tiež ich zvyšky a funguje dlhodobo, vzhľadom k čomu je praktickou investíciou aj do budúcnosti.

Dôraz aj na bezpečnosť a ochranu pred vlámaním

Dôležitou súčasťou vstupných dverí, či už do domácnosti alebo do kancelárie, je taktiež spoľahlivá bezpečnostná vložka. K dispozícii máte ekonomické cylindrické vložky typu ISEO alebo prepracované bezpečnostné vložky s nemeckým uzamykacím systémom DOM. Vyrábané sú z maximálne kvalitných materiálov, svoje funkcie si udržia aj po rokoch využívania a dodávané sú spolu s bezpečnostnou embosovanou ISO kartou slúžiacou na identifikáciu vlastníka. V prípade straty kľúčov sa dá po predložení tejto karty požiadať o dodanie náhradných kľúčov u výrobcu, teda firmy Metalia a.s.

Popri bezpečnostných kovaniach si môžete zvoliť taktiež kľučky na dvere so zvýšenou ochranou proti vírusom a baktériám. S týmto typom kľučiek sa bežne stretávame v škandinávskych krajinách, kde ich využívajú predovšetkým nemocnice, železničné stanice, školy či iné priestory, ktorými denne prechádza veľké množstvo ľudí. Riziko nákazy obyvateľstva niektorým z početných druhov mikróbov a baktérií ako napríklad Stapholococcus aureus alebo Escherichia coli je tak výrazne nižšie, čo sa ukázalo v praxi aj počas testov vykonaných v laboratóriách.

You may also like