Nezabudnuteľná dovolenka v Grécku

by spravca

Túžite ísť tento rok k moru? Čo by ste povedali na dovolenkovú destináciu, kde sú momentálne dovolenky za veľmi nízku cenu? Okrem toho je tam tak nádherne, a to tak, že už nikdy nebudete chcieť navštíviť inú časť Grécka. Áno, reč je o Olympskej riviére, ktorá sa môže pochváliť jednou z najčistejších pláži na svete!

Nádherné pamiatky, čistučké pláže, výborné počasie

Bohovia veľmi dobre vedeli, prečo si pre svoj domov vybrali práve toto miesto. Slnečné počasie bez prehánok snáď počas celého leta, krásne piesočné pláže, tajné romantické zátoky a nespočetne veľa antických pamiatok. Aj takto by sa dala opísať dovolenka na Olympskej riviére. Má výbornú strategickú polohu na podniknutie výletov do kláštoru Meteora, do Dionu či Solunu. Ak milujete ruch, diskotéky, obchodíky a výborné jedlo v gréckych reštauráciách, ste na správnom mieste! Na svoje si tu prídu i všetci turisti, keďže taký výstup na vrch Olymp je perfektnou výzvou, no neuveriteľným dobrodružstvom. Egejské more je tu skutočne obdivuhodné a miestna krajina tradičných gréckych dediniek je posiata zelenými vinicami a olivovými hájmi. To všetko ponúka Olymp, miesto, kde sa odohrávali mýtické dejiny. Väčšie kúzlo si už snáď na dovolenke nemôžete želať.

Bezpečná destinácia

Olympskú riviéru delí od Chalkidík približne 60 kilometrov a najžiadanejším letoviskom je Leptokaria. Toto miesto je zázračné! Je častým cieľom astmatikov a alergikov, klíma je tu totiž pre ozdravujúce pobyty ako stvorená. Deti tiež ocenia miestny lunapark alebo možnosť vyskúšať si plavbu okolo blízkych ostrovov. Olympská riviéra patrí medzi overené a predovšetkým bezpečné destinácie, ktorá bude toto leto pre turistov útočiskom. Pokiaľ už viete, že chcete ísť práve sem, rozhodne neváhajte a rezervujte si miesto v hoteli čo najskôr!

 

Autorské právo: whitechild / 123RF Reklamní fotografie

You may also like

Leave a Comment