Ako vybrať správny cestovný kufor?

by spravca

Leto sa pomaly končí, ale ešte stále je čas na rýchly výlet alebo dovolenku. Častá chyba s ktorou sa stretávame už na začiatku našej cesty je výber cestovného kufra. V nasledujúcom článku vám ukážeme ako si vybrať cestovný kufor správne.

Škrupinový, alebo látkový kufor?

Záleží to od toho, čo si plánujete zabaliť. Ak si do cestovného kufra zabalíte okrem oblečenia aj nejaké krehké predmety alebo elektronické zariadenia tak, samozrejme, škrupinový kufor bude, v tomto prípade, lepšou voľbou. Ak sa však chystáte na niekoľkodňový výlet a väčšiu časť vecí tvorí oblečenie, môžete si pokojne zobrať aj látkový. Škrupinový kufor má však výhodu, že ju stačí ťahať a nemusíte ju nosiť v ruke alebo na ramene. Na druhej strane obsadí oveľa viac miesta, napríklad v aute, ako látkový.

Tip na nákup škrupinovej batožiny

Ak sa rozhodnete kúpiť si škrupinový cestovný kufor, nezabudnite si kúpiť kvalitný kus. Lacné cestovné kufre prasknú alebo sa potrhajú, napr. v lietadle, alebo pri „check-ine“. Cestovné kufre na kolieskach sa dodávajú v rôznych úrovniach hrúbky, ktoré poskytujú rôzne stupne ochrany.

Jeden veľký vs. 2 menšie

Ak cestujete samy, 2 malé cestovné kufre to asi poriadne sťažia. Veľký sa ale nezmestí na mnoho miest. Ideálne by bolo, ak by ste sa zabalili do jedného, stredne veľkého kufra, aby ste nemali problém pri prestupovaní z dopravných prostriedkov alebo pri presúvaní sa na ubytovanie, letisko a pod.

3,4,5 dielny set

Ak veľa cestujete, často sa oplatí kúpiť si viacdielnu súpravu batožiny. To, že máte k dispozícii dva alebo tri kusy otvára množstvo možností, pokiaľ ide o funkčnosť a dostupnosť, a okrem toho ušetríte peniaze. Rovnako ako pri všetkom, hromadný nákup je skvelý spôsob, ako znížiť náklady a zároveň získať rovnako skvelé produkty.

Súprava batožiny v akcií je niekedy oveľa lacnejšia v porovnaní s jedným kusom kufra.

Taktiež do pozornosti dávame aj článok od Pelikan.sk – https://pelipecky.sk/ako-si-vybrat-kufor-na-dovolenku/.

 

You may also like