Prečo sa rozhodnúť pre Windows 10?

by spravca

Ak máte vo vašom počítači ešte stále Windows 7 alebo Windows 8, zhrnieme si niekoľko výhod, ktoré poskytuje práve Windows 10.  Už na začiatok treba povedať, že Microsoft pri vývoji Windows 10 myslel na svojich zákazníkov, a preto im vrátil klasickú ponuku Štart. To na začiatok poteší, no nie?

Rýchly, prakticky, bezpečný

Windows 10 patrí medzi moderný operačný systém, orientovaný na vysoký výkon na všetkých typoch podporovaných zariadení – počítače, tablety i smartfóny. Nový hardware a software od rôznych dodávateľov je optimalizovaný predovšetkým práve pre Windows 10. Dá sa teda prevádzkovať na rovnakom hardware ako Windows 7 či 8, to znamená – na počítačoch so všetkými bežnými typmi procesorov s taktom aspoň 1 GHz. Operačná pamäť by mala byť minimálne 1 GB, no v dnešnej dobe by to už nemal byť žiadny problém. Tieto nároky spĺňajú aj viac ako 5 rokov staré počítače. Ak máte v práci počítač alebo notebook, určite oceníte aj vy práve tento operačný systém. Môže sa pochváliť vysokou bezpečnosťou a mobilitou vo firemnom prostredí. Prináša teda množstvo funkcií pre sledovanie podozrivého chovania užívateľov vo firemnej sieti. Je to teda veľmi praktické a vy už budete mať všetko pod kontrolou! Aktualizácie prebiehajú so zachovaním všetkých užívateľských nastavení, dát i inštalovaných aplikácií. Pred inštaláciou Windows 10 prebehne test kompatibility, ktorý vyhodnotí možnosť inštalácie nového operačného systému na hardware počítača a jeho kompatibilitu s používaným softwarom.

Pre užívateľov aj správcov

Novinky a vylepšenia, ktoré ponúka Windows 10, uľahčia a urýchlia prácu nielen vám ako užívateľom, ale tiež správcom firemných sietí. Samozrejme, že existujú riziká, ktoré treba pred týmto rozhodnutím zvážiť, no treba dodať, že vo väčšej miere prevyšujú výhody nad nevýhodami.

Autorské právo: ximagination / 123RF Reklamní fotografie

You may also like

Leave a Comment