Povinná výbava každého podnikateľa

by spravca

Každý podnikateľ dobre vie, že podnikanie nie je ľahká (a lacná) záležitosť. Takmer žiaden voľný čas a množstvo starostí s tým spojených. Ak chce ale svoju prácu urobiť tip-top, bude potrebné, aby ste mali po ruke tieto veci. Pre každého podnikateľa sú totiž nevyhnutné.

Diár

Založenie spoločnosti je síce zložitejší proces, ale zabudnúť na stretnutie so zákazníkom je horšia vec. Preto ak nechcete zabúdať a chcete patriť k obľúbeným podnikateľom, bude nutné, aby ste si zabezpečili diár, do ktorého si budete zapisovať všetky stretnutia a povinnosti. Nikto z nás si nevie zapamätať všetky úlohy a stretnutia, ktoré musí za deň stihnúť. Alebo áno?

Nabitú batériu na mobil  a tvrdené sklo

Možno sa vám zdá, že nabitá batéria je samozrejmosť. Mnohí podnikatelia ale na ňu zabúdajú a tým pádom strácajú možnosť byť nonstop k dispozícii pre klientov. Uvedomte si, že ako podnikateľ musíte byť neustále k dispozícii. Je jedno, či ste na pláži v Taliansku alebo u svokry. Dôležité bude, aby ste mali funkčnú batériu do mobilu.

Aby sme nezabudli, nezabúdajte na tvrdené sklo na mobil. V prípade, že ste na turistike a zazvoní vám telefón, môže sa stať, že vám padne a čo potom spravíte, keď sa vám telefón rozletí na tisíc kúskov a vy potrebujete vybaviť neodkladnú vec? Radšej sa preistotu poistite tvrdeným sklom.

Spoločenské oblečenie

Viete si predstaviť, že by za vami ako klientom prišiel podnikateľ v dierovaných džínsoch a roztrhanom tričku? Veríme, že nie. Práve preto sa snažte dbať o svoj výzor a vyberajte si len to najvhodnejšie oblečenie. Ženy saká, sukne a nohavice a muži zase oblek s kravatou.

You may also like