Študentské výhody, ktoré platia aj v lete

by spravca

Študenti môžu na Slovensku využívať veľké množstvo rôznych zaujímavých finančných výhod. Tie nie sú viazané len na trvanie semestra a my sme vám preto pripravili tento zoznam, vďaka ktorému ušetríte nejaké to euro aj v lete.

Vlaky zadarmo

Ak máte platnú vašu ISIC kartu, môžete bez problémov využívať vlaky zadarmo aj počas leta. toto platí aj pre absolventov magisterského a inžinierskeho štúdia v prípade, že im pani na študijnom oddelení nedeaktivuje kartu.

Prístup do knižníc

Prístup do univerzitných a fakultných knižníc môžete využívať aj počas leta. Platí rovnaké pravidlo ako aj v predchádzajúcom bode. služby môžete v prípade potreby využívať až do konca septembra daného roka aj po dopísaní vašej diplomovej práce.

Zľavy na ISIC

Počas celého roka môžete využívať aj zľavy viazané na vašu platnú študentskú kartu z rôznych obchodoch, reštauráciách a iných známych reťazcoch. Dokážete tak ušetriť nemalé peniaze na rôznych akciách.

Stravovanie v jedálni

Niektoré Študentské jedálne najmä vo väčších mestách sú otvorené aj počas letných prázdnin a vy v nich môžete stále uplatňovať svoj nárok na lacnejšie obedy, ktoré vám dodajú silu napríklad na dopísanie vašej záverečnej práce.

Daňové a odvodové úľavy

Ako študenti ste oslobodení od niektorých daní a odvodov, ktoré musia normálne zamestnaní ľudia platiť. Tento benefit opäť platí aj počas leta a preto je dobré voľný čas využiť na hľadanie stabilnej brigády.

You may also like